Kalıcı Makyaj Genel Özellikleri

kalıcı makyaj kursu 4

 Kalıcı Makyaj Kaş

Ayrık Kaşlarınız mı var ?

yada dökülmüş ve bozuk?

Tıbbi uygulama nedeniyle dökülen kaşlar?

Çok az kaşınız mı var?

Tasarımı kötü yapılmış kaşlarınız mı var ?

Kalemle şekil almayan kaşlar mı ?

Bu ve başka nedenlerle , Bir çok kadın kalıcı makyajı tercik ediyor.

Kaşlar yüzün en belirleyici özelliğidir. Bunlar, yüzünü çerçeve gözlerini vurgulamak ve ifade vurgular. Kaşlar yüz simetri vererek hayati önem taşımaktadır. Micropigmentasyon ile bu kaş kaleminden kurtulabilirsiniz.Kaş da boşluk –dökülme yada rengi açıksa , Kaşlarınızı gün içerisinde yenileme gereği duyuyorsanız .Micropigmentasyon kalıcı kaşlar size yardımcı olacaktır.

Eğer Kalıcı Makyaja Karar verdiyseniz bir sonraki aşama renk ve şekil olacaktır , yüzünüzün kemik yapısı , ten , göz yapınıza göre kaşınız şekillendirilir zaten en doğal görünüm gerçekte olan kaşınızın modelidir.

Kalıcı Makyaj Kıl Tekniği

Kaş Kılı simülasyon tekniği olarak bilinen Kıl tekniği, mümkün olan en doğal kaşları oluşturmak için kullandığımız bir tekniktir. Kıl tekniği kendi kaş tüylerinize göre çizilerek taklit eder. Bu yenilikçi teknik, katı bir dolgu kaşa göre çok daha doğaldır.

Kalıcı Makyaj Toz Tekniği

Bir dolgun kaş tercih birisiniz ama teniniz açık ve daha yumuşak kalıcı kaşlar düşünüyorsanız Toz Tekniği size uygun olur. Toz tekniği bir kaş kalemi ya da kaş farı olsun geleneksel kaş makyaj görünümünü taklit eder..

Sonuç mükemmel yerleştirilmiş ve renklendirilmiş simetrik kaşlar, temiz, zarif ve doğaldır. Kalıcı güzellik!

Kalıcı Kaş Makyajı Nedenleri:

Saç dökülmesi

Koparmadan kaynaklanan ince kaşlar.

Kemoterapi veya Alopesi

Yara izleri

Mevcut kısa kaşlarınızı Uzatma

İnce kaşlar

Düzeltme asimetri

Aktif yaşam tarzı

Makyaj uygulamada zorluk çekmek.

 

Herhangi bir sanatsal bir görünüm geliştirme hizmeti ile olduğu gibi, Kalıcı Makyaj uzmanından başka bir uzmana göre değişecektir. İşlem aşağıda belirtilen kullanılacak popüler teknikler deki gibi olur ama mutlaka tüm kalıcı kozmetik uzmanları tarafından tam olarak uygulanmayabilir çünkü her uzman kendine göre çalışma yapmaktadır.

 

Eğer kaş kalemi ile günlük kullandığınızı çizmek isterseniz , uzmanımız o model üstünde çalışarak yapabilir , Yada Sizin beğendiğiniz yüz tipinize uygun bir çalışmada yapılabilir.

 

Cilt uygun bir temizleyici ile temizlenir. Bazı teknisyenler Kalıcı Makyaj işleminden önce bir anestezik uygular, Bazen gerek duymazlar..

 

Kalıcı Makyaj Uygulaması İçerik

Kalıcı Makyaj Kursu
Kalıcı Makyaj Kursu

Kalıcı Makyaj Kursu

KALICI KAŞ MAKYAJI

Kaşlar yüze ifade kazandırır. Bazı insanların kaşları düşüktür. Bu tip kaşlar yüze acıklı ve bezgin bir ifade verir. Bazen de kaşlar seyrekleşir veya dökülür. Kaza veya ameliyat sonucunda oluşan yara izleri kaşları şekilsiz bir hale getirebilir.Kalıcı makyaj kaşları yükseltmek veya şekil değiştirmek amacıyla da yapılabilir.

Tüm bunlar ve benzeri durumlarda, kaşlara kalıcı makyaj uygulanması, sorunları büyük ölçüde giderir. Öte yandan, olgun insanlarda kaşları hafifçe yükseltmek yüze daha genç bir ifade verir.

 

Kalıcı makyaj için doğal kaş rengine uygun renkte pigmentler kullanılır. Kaş makyajlarında siyah rengin kullanılması tercih edilmez. Siyah zamanlar gri bir renk alır ve doğallıktan uzaklaşır. Cilt rengine göre seçilen kahverenginin farklı tonları çok başarılı sonuçlar verir.
Kalıcı Kaş Makyajı Uygulamaları : Micro pigmentasyon yöntemiyle kaşlara dolgun bir görünüm verilir ve eksik noktalar kapatılarak ,anlamlı bir kaş yapısı oluşturulur. Microblading yönteminden farklı olarak kalıcı makyaj makinasıyla yapılmaktadır.

 

KALICI GÖZ ÇEVRESİ MAKYAJI

Kalıcı makyaj eyeliner uygulaması ile; Küçük görüntüsü rahatsızlık veren gözler daha büyük gösterilebilir. Çok büyük görüntüsü olan gözler daha çekik ve küçük hale getirilebilir. Silinebilir eyeliner uygulamasında başarısız olan bayanlarda sürekli hale getirilebilir. Gözler iddialı  ve çekici hale getirilebilir. Çok bitişik olduğu düşünülen gözler daha ayrık gösterilir.

 

Kalıcı eyeliner kalemle yapılan sürmeler kadar kalın ve koyu olmaz. Cildin içinde kalan pigmentler soluk bir çizgi oluşturur ve gözleri belirginleştirir.

Normal eyeliner veya göz kalemiyle sürülen boyalar cildin yüzeyinde olduğu için parlak ve çok koyu görünür. Kalıcı makyajda ise pigmentler cildin içinde kaldığından, sürmenin rengi daha mat ve daha soluk bir siyahlıkta olur. Bu pastel gölge veya sürme, kirpikleri az yahut seyrelmiş olan gözlerin ifadesini çok geliştirir.

 

Kalıcı Makyaj Eyeliner

: Kirpiklere dolgun görünüm ve gözlere anlamlı bir bakış verebilmek için üst ve alt kirpiklere uygulanır. Tercihinize ve cildinize göre ,kullandığınız makyaja uyumlu dizaynda yapılır .

 

KALICI DUDAK MAKYAJI

Dudakların çevresine yapılacak ince bir kontür, dudakları daha dolgun gösterir, hatlarını belirginleştirir ve çevresindeki kırışıklıkları kamufle eder.

Dudak çerçevesi için renk seçimi; Genellikle doğal dudak renginden yarım ton koyu bir kontür uygun olur. Böylece kusurlar örtülürken, doğallığın korunması ve dudakların ruj sürülmediği zamanlarda bile dolgun görünmesi sağlanır. Dudakta renk boşlukları veya yara izi olduğunda, kalıcı makyaj mükemmel bir kamuflaj yaratır.

Dudak çizgisini belirginleştirmek, dudakları daha dolgun veya ince göstermek, dudakların şekillerini değiştirmek isteyenler için de kalıcı makyaj harika bir uygulamadır.
Kalıcı makyaj ile dudak şekil bozukluklarını gidermek veya en aza indirmek de mümkündür.

Dudak kontürü için kalıcı makyaj uygulamalarından önce, genellikle uyuşturucu bir krem sürülerek  duyarlığın azalması beklenir. Doktor uygun görürse enjeksiyonla da uyuşturma yapabilir.

 

Kalıcı Dudak Makyajı

: Renksiz veya soluk görünümlü dudakları hatlarını genişleterek ve renklendirerek öne çıkarılır . Kalıcı dudak makyajından sonra dudaklarınız doğal bir görünümle öne çıkar , seçilecek renk tonuna göre ,ruj Makyajı yapılmış gibi de görünebilir.

 

MICROBLADING EL TEKNİĞİ

Microblading kalemiyle yapılan bu işlem , kalemin üzerindeki çok ince iğnelerin kaş yapısıyla uyumlu kıl yönüne göre kaş çizilme tekniğidir . Daha doğal görünüm sağlar, normal makinayla yapılan işlemden daha farklı bir tekniktir.Türkiyede kalıcı makyaj kıl tekniği olarak da adlandırılır.

MEDİKAL KALICI MAKYAJ

Medikal  Kalıcı Makyaj  prosedürleri hastalık veya kanser meme kozmetik cerrahi yanı sıra meme cerrahisi izleri için Medikal Kalıcı Makyaj uygulanabilir.

Vitiligo lekelerinin kamuflajı

Yara ,Kesik ,Yanık ,Faça izlerinin kamuflajı

Doğuştan yarık dudak izlerinin kamuflajı

Ameliyat izlerinin kamuflajı

Meme Başı renklendirilmesi

Alopesi (saç kıran) alanlarının kamuflajı

Göbeği olmayan kişilerde göbek yapılması

Kemoterapi izlerinin kamuflajı

Saç simulasyonu

 

 

[contact-form][contact-field label='İsim' type='name' required='1'/][contact-field label='Email' type='email' required='1'/][contact-field label='Yorum' type='textarea' required='1'/][/contact-form]

Kalıcı Makyaj Uygulamaları 1

kalıcı makyaj eğitimi 8

 

KOZMETİK KALICI MAKYAJ

Kaş  Uygulamaları

Göz Çevresi  Uygulamaları

Dudak Uygulamaları

 

MEDİKAL KALICI MAKYAJ

Vitiligo lekelerinin kamuflajı

Yara ,Kesik ,Yanık ,Faça izlerinin kamuflajı

Doğuştan yarık dudak izlerinin kamuflajı

Ameliyat izlerinin kamuflajı

Meme Başı renklendirilmesi

Alopesi (saç kıran) alanlarının kamuflajı

Göbeği olmayan kişilerde göbek yapılması

Kemoterapi izlerinin kamuflajı

Saç simulasyonu

 

KALICI MAKYAJ

Kalıcı Makyaj kıl tekniği

: El ile kaşlara özel kalemiyle , kaş yapısına uygun simule edilerek çizm yapılan kalıcı makyaj uygulamasıdır.

Kalıcı Makyaj Eyeliner

: Kirpiklere dolgun görünüm ve gözlere anlamlı bir bakış verebilmek için üst ve alt kirpiklere uygulanır. Tercihinize ve cildinize göre ,kullandığınız makyaja uyumlu dizaynda yapılır .

Kalıcı Makyaj Dudak

:Renksiz veya soluk görünümlü dudakları hatlarını genişleterek ve renklendirerek öne çıkarılır . dudak makyajından sonra dudaklarınız doğal bir görünümle öne çıkar , seçilecek renk tonuna göre ,ruj Makyajı yapılmış gibi de görünebilr.

Renk düzeltme

: Renk düzeltmeleri  veya önceki renkleri geliştirmek için kaş, eyeliner ve dudak yapılabilir

Kamuflaj:

vücudun herhangi bir yerinde cerrahi izleri  Kamuflaj ile kapatılmasıdır. dövme silme izleri yanı sıra vitiligo’ya  kamuflaj yapılabilir.

Medikal Kalıcı Makyaj

:  prosedürleri hastalık veya kanser meme kozmetik cerrahi yanı sıra meme cerrahisi izleri için  uygulanabilir.

Fiyat bilgisi için arayınız

 

Kalıcı Makyaj Kursu

kalıcı makyaj eğitimi

Kalıcı Makyaj Kursu

Size özel programlanmış bireysel eğitimlerimizin yanısıra M.E.B. Sertifikalı  Kalıcı Makyaj eğitimimide vermekteyiz ,M.E.B. eğitimimiz 432 saat olup,

MEB sertifikalı kalıcı makyaj eğitiminin süresi içerisinde yoğun ve ayrıntılı , uygulamalı bir eğitim almaktasınız, bu eğitim neticesinde M.E.B.

Sertifikalı Kalıcı Makyaj uzmanı ünvanıyla özel sektörde hizmet vermeye uygun Kalıcı Makyaj Uzmanlığı hakkını kazanmış oluyorsunuz. Kalıcı

Makyaj Kursu çok kapsamlı bire bir eğitimi amaçlayarak maksimum 6 kişi olarak sizlere merkezimizde hizmet vermekteyiz. Kalıcı Makyaj

Kursu uygulamalı ve geniş rahat çalışma alanlarıyla dersliğimizde ,  eğitiminizi uygulamalı tam anlamıyla kavrayarak rahat bir şekilde eğitim

almanızı amaçlamaktayız. M.E.B. Sertifikalı Kalıcı makyaj eğitimi içeriğinde hiçbir ayrıca işlem veya hizmet için ayrı ücret gerekmemektedir .Kalıcı

makyaj eğitimimize Kalıcı makyaj makinesi eğitimi dahildir. Kalıcı Makyaj Kursu içersinde Çeşitli ve  türlü kalıcı makyaj Cihazı ,malzeme , boya

,silikon yüz ve çeşitleri mevcuttur , Kalıcı makyaj eğitiminizde gerekli alet ve edavatı eğitiminiz için biz temin etmekteyiz. Kalıcı Makyaj uzmanlığı

ders notları  kalıcı makyaj eğitim CD’si ve kalıcı makyaj eğitim kitapçığı vermekteyiz .  Ulaşım olarak da zorlanmayacağınızı düşündüğümüz  yerimiz

Bağdat caddesine  yüz metre mesafededir. Soru ve görüşleriniz için bizi arayabilirsiniz

Kalıcı Makyaj Nedir?

Kalıcı Makyaj Uzmanı Kimdir?

Uzmanında Bulunması Gerekli Olan Özellikler Nelerdir?

Kalıcı Makyajın Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Kalıcı Makyajın Kozmetikte Uygulama Alanları Nelerdir?

Endikasyonları Nelerdir?(Kimler Kalıcı Makyaj Yaptırabilir)

Kontrendikasyonları Nelerdir?(Kimler Kalıcı Makyaj Yaptıramaz)

Geçici Kontrendikasyonları Nelerdir?

Güvenli midir?

Allerji Testi

Yenilemek Gerekir Mi?

Uygulaması Acı Verir Mi?

Uygulaması Esnasında Kalıcı Makyaj Yaptıran Kişi Neler Hisseder?

Anestezi Uygulandığı Halde Acı Hissinin Olası Nedenleri Nelerdir?

Kalıcı Makyajın Kalıcılık Süresi Ve Dikkat Edilecek Hususlar

Kaliteli Kalıcı Makyaj Pigmentinin Özellikleri Nelerdir?

Pigmentin Hiç Tutmama Nedenleri

Göçün Nedenleri

Cihazı Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kalıcı Makyaj Pigmenti İle Dövme Arasındaki Pigment Teknik Ve Teknik Uygulama Farkları

Tattoo(Dövme) Ekipmanları: Cihaz ve Pigment Özellikleri

Kalıcı Makyaj Uygulama Ortamında Bulundurulması  Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Kalıcı Makyajda Hijyen Koşullarının Sağlanması

pigmenti-Dövme Pigmenti  Testi

Uygulama Süresi Ne Kadar Olmalıdır?

Maximum İşlem Süresi Ne kadar Olmalıdır?

Kalıcı Makyaj Kursu

Kalıcı Makyaj Eğitim İçerikleri

Renk Teorisi(pigmentoloji):
Renk Nedir?
Pİgmentlerin Ana(Primer)Renkleri
Pigmentlerin Ara (Sekonder)Renkleri
Pigmentlerin Tamamlayıcı (Komplamenter) Renkleri
Pigmentlerde Moleküler Büyüklük
Renk Tipolojisi: 1) Sıcak Renkler 2)Soğuk Renkler
Kolorometri(Renk Bilgisi)
Dermatoloji:
Cildin Yapısı
Cildin Fonksiyonları
Cildin Katmanları
Üst Deri Epidermis
Epidermisin Görevleri
Epidermal Yenilenme ve Pigmentler
Cildimizin Rengi Nereden Gelmektedir?
Cilt & Pigmentasyon
Neden İmplante Olan Pigmentlerde Görsel Değişiklikler Olur?
Renk Azalmasını Etkileyen Faktörler Nelerdir?
Dermis 1-) Üst Dermis 2-) Alt Dermis
Subcutis
Visagism
Yüz Şekilleri
Yüz Şekillerine Göre Kaş Çizim Teknikleri
Yüz Şekillerine Göre Dudak Çizim Teknikleri
Göz Şekillerine Göre Eyeliner Dipliner Çizim Teknikleri
Kaş Anatomisi
Kaşların Şeklini Etkileyen Faktörler
Kaşların Şekil Ve Yerleşimi
Kaşların Yüzde Lokasyonu
Kaşda Açılanma
Kaşın Bölümleri
Kaşın Kalınlığı
Kaşın Uzunluğu
Kaşlarla Gözler Arasındaki Mesafe
Kaşların Şekillendirilmesi
Yüz Şekillerine Olarak Kaşların Doğru Olarak Şekillendirilmesi
Kaşların Düzeltici Amaçla Biçimlendirilmesi
Kaş Şekillendirme Sıralaması
Kalıcı Kaş Makyajı Çizim Teknikleri:
Kaş Makyajı Kimlere Uygulanır?
Kaş Makyajı Uygulama Teknikleri Nelerdir?
Kaş Makyajı İğne Teknikleri Nelerdir?
Kaş Makyajı Dolgu Tekniği:
Kaş Makyajı Dolgu Tekniği Hakkında Genel Bilgiler
Kaş Makyajı Dolgu Tekniği İğneleri Hangileridir?
Kaş Makyajı Dolgu Tekniği Uygulama Prosedürü ve Suni Deri Çalışmalası
Kaş Makyajı Dolgu Tekniği Uygulanırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
Kaş Makyajı Gölgeleme Tekniği:
Kaş Makyajı Gölgeleme Tekniği Hakkında Genel Bilgiler
Kalıcı Kaş Makyajı Gölgeleme Tekniği İğneleri Hangileridir?
Kaş Makyajı Gölgeleme Tekniği Uygulama Prosedürü ve Suni Deri Çalışması
Kalıcı Kaş Makyajı Gölgeleme Tekniği Uygulanırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
Kalıcı Kaş Makyajı Kıl Tekniği:
Kalıcı Kaş Makyajı Kıl Tekniği Hakkında Genel Bilgiler
Kaş Makyajı Kıl Tekniği İğneleri Hangileridir?
Makyajı Kıl Tekniği Uygulama Prosedürü ve Suni Deri Çalışması
Makyajı Kıl Tekniği Uygulanırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
Kaş Makyajı Gölgeleme Üzerine Kıl Tekniği:
Kaş Makyajı Gölgeleme Üzerine Kıl Tekniği Hakkında Genel Bilgiler
Kaş Makyajı Gölgeleme Üzerine Kıl Tekniği İğneleri Hangileridir?
Kaş Makyajı Gölgeleme Üzerine Kıl Tekniği Uygulama Prosedürü ve Suni Deri Çalışması
Gölgeleme Üzerine Kıl Tekniği Uygulanırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
Kalıcı Kaş Makyajı Uygulama İşlem Basamakları
Dudak Anatomisi
Dudak Kusurlarını Düzeltme Teknikleri
Makyaj Dudak Bölgesi Uygulama Teknikleri Hakkında Genel Bilgiler
Dudak Çerçeve(Kontür) Tekniği :
Dudak Çerçeve(Kontür) Tekniği Hakkında Genel Bilgiler
Kalıcı Makyaj Dudak Üstü Çerçeve( Kontür) Çizim Tekniği Uygulama Prosedürü ve Suni Deri Çalışmaları
Makyaj Dudak Üstü Çerçeve( Kontür) Çizim Tekniği Uygulanırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
Makyaj Dudak Dolgu(Boyama) Tekniği:
Makyaj Dudak Dolgu(Boyama) Tekniği Hakkında Genel Bilgiler
Kalıcı Makyaj Dudak Dolgu(Boyama) Tekniği Uygulama Prosedürü ve Suni Deri Çalışmaları
Dudak Dolgu(Boyama) Tekniği Uygulanırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
Dudak Çerçeve (Kontür) Üzeri Gölgelendirme Tekniği:
Dudak Çerçeve (Kontür) Üzeri Gölgelendirme Tekniği Hakkında Genel Bilgiler
Makyaj Dudak Çerçeve Üzeri Gölgelendirme Tekniği Uygulama Prosedürü ve Suni Deri Çalışmaları
Kalıcı Makyaj Dudak Çerçeve Üzeri Gölgelendirme Tekniği Uygulanırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
Kalıcı Dudak Makyajı Uygulama İşlem Basamakları
Göz Anatomisi
Göz Şekilleri Ve Göz Çevresi Çizim Teknikleri Hakkında Genel Bilgiler
Eyeliner ve Dipliner Çizim Şekilleri
Makyaj Eyeliner Çizim Tekniği:
Makyaj Eyeliner Çizim Tekniği Hakkında Genel Bilgiler
Makyaj Dipliner Çizim Tekniği Hakkında Genel Bilgiler
Makyaj Eyeliner Ve Dipliner Uygulaması Yaparken Uyulması Gereken Hususlar
Kalıcı Makyaj Eyeliner ve Dipliner Uygulama Teknik Prosedürleri ve Suni Deri Üzerinde Uygulama Çalışmaları
Makyaj Eyeliner ve Dipliner Uygulama İşlem Basamakları
Makyaj Silme Endikasyonları Ve Yöntemleri:
Makyajın Silinmesinde Dikkat Edilecek Hususlar
Makyajda Düzeltme Kuralları
Makyajda Şekil Düzeltme Kuralları
Makyajda Renk Düzeltme Kuralları